Strona główna programu Wsparcie dla rozwoju działalności PFON służącej aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych
Szkolenia - trenerzy
Piotr Todys Drukuj Poleć znajomemu

Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego. Aktywny uczestnik sektora pozarządowego od 1993 roku. Prezes Zarządu Fundacji TUS, a także Federacji Organizacji Służebnych MAZOWIA. Wolontariusz w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Szczególnie zaangażowany w budowę NGO w Polsce.

Specjalista i badacz w zakresie tworzenia strategii i programów operacyjnych w obrębie polityki społecznej oraz w zakresie współpracy organizacji pozarządowych z samorządem lokalnym. W ramach działań Fundacji TUS monitoruje mazowieckie dokumenty strategiczne z dziedziny polityki społecznej i bada procesy towarzyszące ich powstawaniu. Uczestniczy w pracach mających doprowadzić do tworzenia strategii rozwiązywania problemów społecznych na terenie gmin i powiatów Mazowsza. Uczestnik Komisji Dialogu Społecznego w Warszawie. Brał udział w opracowaniu Warszawskiej Strategii Społecznej.

Trener i wykładowca od 18 lat. Prowadzi szkolenia i wykłady na temat problematyki niepełnosprawności, w tym zajęcia dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej. Współautor programu i trener szkolenia na temat umiejętności kontaktu z osobą niepełnosprawną dla wolontariuszy z Centrum Wolontariatu w Warszawie oraz pracowników: Statoil, IKEA, EMPIK, FIAT. Koordynował szkolenia dla kierowców autobusów miejskich w Warszawie, podczas których przeszkolono ponad 3 500 kierowców. Od 4 lat tutor w Szkole Liderów w Programie Liderzy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Wieloletni dziennikarz społeczny w TVP 3, Radiu PLUS oraz piśmie Integracja. Laureat zespołowej nagrody Ministra Pracy i Polityki Społecznej za prowadzenie transportu dla osób niepełnosprawnych.

Wybrane publikacje:

  • "22 kroki do strategii. Standard tworzenia i aktualizacji dokumentów planistycznych z zakresu polityki społecznej"(2010)
  • "Efektywność aktywizacji zawodowej i pośrednictwa pracy na rzecz osób niepełnosprawnych na terenie województwa mazowieckiego - diagnoza i rozwiązania. Raport z badań.” (2006)
  • "Zintegrowany Systemu Transportu  Miejskiego w Warszawie z Uwzględnieniem Potrzeb Osób Niepełnosprawnych”  (2003) - dostępne na stronie www.tus.org.pl
  • felietony i artykuły w magazynie "Integracja” (1995-2000)

 

 
www.000webhost.com